Pohnojte to s nami.

pohnojte to s nami

pohnojte to s nami

Pre záhradkára je organická hmota niečo s organickými zlúčeninami, ktoré pridávate do pôdy ako pozmeňujúci a doplňujúci prvok.

Na hnojenie sa často používa maštaľný hnoj a iné hnojivá živočíšneho pôvodu. Tie- to hnojivá majú vysokú nutričnú hodnotu. No z dôvodu častého používania a vysokého podielu fosfátov zároveň pôde škodia. Tak isto výroba a spotreba maštaľného hnoja v SR neustále klesá s poklesom veľkochovov zvierat a späť do pôdy sa dostáva len približne 25% z plánovanej potre- by. Vďaka unikátnemu zloženiu, organické hnojivo CONDIT (rastlinný materiál, zeolit, uhlík, melasa) prináša priaznivý účinok a prispieva k ozdraveniu pôdy práve cez dostatočný prísun živín a mikroorganizmov potrebných pre zdravý rast plodín.

V rokoch 2005 – 2007 prebiehalo intenzívne testovanie hnojiva CONDIT a jeho vplyv na pôdy, kde boli používané herbicídy, pesticídy, pôdy s vysokým obsahom ťažkých kovov, mineralizáciu v pôde a na stanovenie hladín nitrosamínu. Výsledky tohto testovania ukázali, že používanie hnojív CONDIT v poľnohospodárstve a farmárstve skvelo prispieva k zdravému životnému prostrediu.

ČO ROBÍ HNOJIVO CONDIT PRE VAŠU PÔDU?

Látky obsiahnuté v hnojivách CONDIT pridávané do záhradnej pôdy zlepšujú štruktúru všetkých druhov pôd, od piesčitej pôdy až po ťažkú hlinu. Piesočnatá pôda obohatená o hnojivá CONDIT lepšie udržiava vlhkosť, takže je tam dostatočne dlho vlaha. Pridávaním organickej hmoty zlepšujete tiež odvodňovanie vody z ťažkej, ílovitej pôdy.

Ďalšou výhodou pridávania hnojív CONDIT do záhrady je to, že vyživujú mikroorganizmy a hmyz v pôde, ktoré tvoria vyvážený pôdy ekosystém. Hnojivá CONDIT vytvárajú dobré prostredie pre všetky pôdne mikróby a organizmy, ktoré pracujú na zlepšení rastu a zdraví rastlín.

Organický materiál v hnojivách CODIT obsahuje kyseliny, ktoré spôsobujú, že korene rastlín sú viac priepustné, zlepšujú spotrebu vody, živín a môžu rozpúšťať minerály v pôde a nechávajú ich k dispozícii pre korene rastlín. Organická hmota zlepšuje kvalitu vašej záhradnej pôdy a pomáha udržiavať vašu záhradu v rovnováhe s prírodou.

Základným predpokladom organického záhradníctva je hnojiť pôdu organickými hnojivami CONDIT a nechať pôdu aby vyživovala rastliny. Organické záhradníctvo vám pomôže udržiavať pôdu v dobrom a hlavne v zdravom stave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Košík Item Removed. Undo
  • No products in the cart.