Je naozaj dôležité mať kvalitný substrát?

Jarné obdobie je v plnom prúde a je čas osadiť si kvetináče a vytvoriť si z balkónov a terás záhradky. Ako na to?

Základom každého kvetináča a krásnej záhrady je kvalitný substrát. Pokiaľ si budete vyberať substrát je dobré sa zamerať na kvalitu.

Väčšina substrátov na trhu sa vyrába na základe rašeliny, čo je z ekologického hľadiska významný ekologický problém. Konkrétne sa rašelina získava kopaním v rašelinových poliach, čo má za následok výrazné zhoršenie životného prostredia a v Európe už existujú silné ekologické trendy na zatvorenie rašelinísk.Dôležitou skutočnosťou je, že rašeliniská sa nachádzajú v priemyselných oblastiach severnej Európy, čo vedie k vysokej úrovni ťažkých kovov, ktoré predstavujú hrozbu pre prírodu a pre naše zdravie.

Ďalším dôležitým faktom je, že substrát prichádza do našich regálov zo vzdialených miest severnej Európy. Priemerná hmotnosť 50-litrového substrátu je medzi 25 ž 40 kg, čo znamená, že viac ako 80% hmotnosti výrobku je voda.

V prípade organického substrátu  HomeOgarden je komprimovaný blok, ktorý neobsahuje vodu, čo umožňuje výrazne ľahší transport a následne aj menej zaťažuje životné prostredie. Substrát HomeOgarden  poskytuje vynikajúcu priedušnosť a až o 50% lepšiu retenciu  ( zadržiavanie ) vlhkosti v porovnaní s bežnými substrátmi. Jeho vlastnosti poskytujú širokú škálu aplikácií:

Záhrada:

  • pridaním substrátu HomeOgarden do záhrady poskytnete výrazne vyššiu úroveň pôdy a tým lepšiu priedušnosť vzduchu a vody. Jeho vynikajúca schopnosť zadržiavať vlhkosť zaručuje, že záhradu budete oveľa menej polievať.

Sadenie semien:

  • ľahkosť a priedušnosť substrátu HomeOgarden poskytuje vynikajúce podmienky na vytvrdzovanie všetkých druhov semien. Keďže pôda neobsahuje žiadne prísady, je vynikajúca v prvej fáze pestovania vašich sadeníc.

Presádzanie sadeníc:

  • s pridaním vhodných organických hnojív CONDIT môžete pripraviť pôdu pre svoje vlastné potreby alebo pre potreby rastlín. Sadenice vysadené v substráte HomeOgarden majú vyvinutý bohatý a zdravý koreňový systém, čo je predpokladom pre zdravé a úrodné rastliny.
  • z dôvodu lepšieho zadržiavania vlhkosti dávajte pozor na zalievanie.

Výsadba kvitnúcich rastlín na balkónoch:

  • substrát HomeOgarden udržuje vlhkosť, čo je obrovskou výhodou na  výsadbu kvitnúcich  balkónových rastlín, ktoré sú často vystavené silnému slnečnému žiareniu.

NAJLEPŠIE VÝSLEDKY:

  • substrát HomeOgarden používame všade tam, kde chceme zlepšiť mäkkosť a štruktúru pôdy a zároveň znížiť potrebu zalievania až o 50%. Ak používame substrát HomeOgarden na priame pestovanie, odporúčame pred zasiatím, výsadbou použiť pridaním priamo do substrátu organické hnojivo CONDIT, v množstve 700 g na 70 l substrátu.
  • týmto spôsobom dodáme rastlinám  dostatok živín na normálny rast.
  • pri zavlažovaní dbáme na to, aby sme zalievali oveľa menej ako v prípade bežných substrátov , pretože substrát HomeOgarden veľmi dobre drží vodu a vlhkosť, čo je základná výhoda oproti bežným substrátom z rašeliny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Košík Item Removed. Undo
  • No products in the cart.