Jahody a drobné ovocie pre tie NAJLEPŠIE KOLÁČE

CONDIT jahody

CONDIT jahody

Ako deti sme milovali chuť čerstvo natrhaných malín, voňavý jahodový čí egrešový koláč alebo lahodnú chuť ríbezľového džúsu, ktorý svojim výzorom pripomínal legendárny nápoj zo slávnej rozprávky o čarovných medvedíkoch. Väčšina ľudí však s lahodným bobuľovým ovocím často stráca spojenie, pretože pulty supermarketov sú plné balíčkov jahôd či malín, ktoré vôbec nechutia tak, ako by mali a ich ceny sa šplhajú do astronomických výšok. Hoci farmárske trhy začínajú byť výbornou alternatívou, kde je možné zohnať ovocie, ktoré chutí tak, ako si pamätáme ešte z nášho detstva. Veľmi dobrou správou sú však odrody bobuľového ovocia, ktoré je možné dnes už pestovať na balkónoch, nie sú príliš náročné na pestovanie a nevyžadujú ani špeciálne klimatické podmienky.

Na začiatku prišli na trh plazivé odrody jahôd, ktoré efektne padali zo závesného kvetináča a sľubovali bohatú úrodu sladkých plodov. Potom ich nasledovali odrody malín a dnes sa náš trh hemží odrodami bobuľového ovocia, ktoré si môžeme vypestovať aj na balkónoch našich domovov. Veľmi veľa ľudí sa však bojí starostlivosti o tieto ovocné stromčeky či rastliny, pretože majú pocit, že to bude náročné a starostlivosť o tieto rastliny by nezvládli. Nie je to však nič náročné.

Dnešné odrody už nemajú problém vyrásť v žiadnych podmienkach a je to aj vďaka neúnavnej starostlivosti ľudí, ktorí sa profesionálne zaoberajú štepením stromčekov. Veľmi dôležité pre ovocné stromčeky je zvoliť slnečné stanovisko, ktoré zabezpečí dozretie plodov a tiež pravidelná zálievka, aby vám váš ovocný stromček nevyschol a o celú úrodu ste neprišli.

Hoci je to dôležité, dnes to už mnohé odrody nevyžadujú. Reč je o pravidelnom prestrihávaní a zastrihávaní stromčeku, aby rastlina nebola vysiľovaná prostredníctvom odumretých častí, Pravidelná zálievka by mala by dopĺňaná aj pravidelným dopĺňaním živín. Organické hnojivo CONDIT Jahody a drobné ovocie dodáva rastlinám ten správny podiel živín a postará sa o sladké ovocie vhodné na pravý nedeľný koláč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Košík Item Removed. Undo
  • No products in the cart.