Chcete mať balkón plný muškátov.

Pri výbere rastlín pelargónie sledujte aby rastlina bola zdravá a silná. Možno Vás lákajú akciové ceny v nákupných centrách za výhodnú cenu, ale tie väčšinou bývajú slabšie a trvá nejakú dobu než dostatočne zakorenia, vyrastú a začnú kvitnúť.

Pre zdravý rast Vašich balkónových muškátov potrebujete kvetináče dostatočne veľké. Mali by mať odtokové otvory, aby sa zbytočne nepremočili korene. Pokiaľ ich budete mať na balkóne, kde fúka vietor, mali by ste kvetináče zabezpečiť aby boli dostatočné stabilné.

Na substráte by ste určite nemali šetriť. Ideálnym riešením je organický substrát HomeOgarden, ktorý svojimi vlastnosťami je vhodný na pestovanie balkónových kvetín. Svojím zložením zadržiava potrebnú vlhkosť a tým pádom nemusíte kvety zalievať tak často ako pri bežných substrátoch. Navyše substráty HomeOgarden neobsahujú plesne, semená iných rastlín a vajíčka hmyzu. Použitím lacného substrátu alebo zeminy je riziko že budú obsahovať choroboplodné zárodky a Vaša snaha o nádherný balkón vyjde na vnivoč.

Hlavným predpokladom bohatých kvetináčov je samozrejme výživa a hnojenie koreňového systému rastliny. Preto je nevyhnutne dôležité tieto živiny doplniť kvalitným hnojivom CONDIT MINRERAL, ktorý tieto živiny postupne uvoľňuje . Hnojivo aplikujeme priamo do substrátu pred výsadbou kvetov.

Balkónové a črepníkové rastliny potrebujú zvláštnu starostlivosť, aby výdatne a dlho kvitli. Pomocou mykorhízneho prípravku SYMBIVIT muškát dosiahnete prírodnou cestou úžasné výsledky. SYMBIVIT muškát je pomocný rastlinný prípravok určený na vytvorenie mykorhíznej symbiózy medzi koreňmi rastlín a prospešnými pôdnymi hubami rodu glomus. Vytvorená mykorhíza umožňuje lepší príjem vody a živín (najmä fosforu a draslíka) a ich efektívnejšie dodanie rastlinám.

Ďalšou nemenej dôležitou podmienkou je dastatočné zalievanie počas celej vegetačnej doby.Krátkodobé vysušenie substrátu nie je síce na závadu, le pokiaľ je to možné udržujte ho mierne vlhký. Najvhodnejšou dobou na zalievanie je ráno, alebo večer, kedy už slnko tak nepáli. Vodu lejte priamo ku koreňom, nikdy nie na kvety a listy.

Aby Váš muškát tvoril stále nové kvety, je potreba aby ste tie staré odstraňovali. Nestíhajte ich, ale iba olamujte. Muškáty zbavujeme i zažltnutých, zvädnutých či dokonca vysušených listov.

Najčastejšou chorobou, ktorú muškáty napadajú je šedá muškátová pleseň. Spoznáte ju tak, že napadnuté časti rastliny sú pokryté šedobielým povlakom, neskoršie môžete vidieť drobné a tvrdé čierne telieska. Takto napadnuté rastliny je potrebné okamžite zbaviť napadnutých častí a ošetriť ich mednatým postrekom.

Jedným z dôvodov prečo sa Vaším muškátom nedarí, môže byť i zlé umiestnenie  kvetináčov, napr. V tieni všeobecne muškáty zle kvitnú. Muškáty by mali byť umiestnené na teplom, svetlom a slnečnom mieste. Muškáty budú prospievať aj na mieste smerujúcom na juhovýchod či juhozápad.

Doprajte svojím MUŠKÁTOM to najlepšie a budete mať balkón, ktorý Vám budú všetci iba závidieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Košík Item Removed. Undo
  • No products in the cart.